تبریک رئیس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی

به گزارش اداره کل روابط عمومی متن پیام تبریک دکتر ظفرقندی به شرح ذیل ا ست:

سی ام فروردین، سالروز تولد حکیم جرجانی پزشک، پژوهشگر و آزمایشگر نامدار ایرانی ست که روز علوم آزمایشگاهی نیز نامگذاری شده است. این خجسته روز را  به یکایک همکاران خدومی که در گوشه گوشه ایران اسلامی در آزمایشگاه های طبی مشغول خدمت به هم میهنان شریف هستند تبریک و تهنیت عرض می کنم.
هرچند اهمیت و ارزش این رشته برای جامعه پزشکی پوشیده نیست اما امروز در اولین ماه  سال1400 و در کوران مبارزه با ویروس جهانگیر کرونا بیشتر از هر زمان دیگر همه ما دریافتیم که والایی و قابلیت این رشته تا چه حد در مرزهای مشترک با بهداشت و درمان به یاری سلامت بشریت می شتابد. همه گیری جهانی کووید 19 هرچند به دشواری اما بسیار موثر و کارآ به صاحبان سیاست، اقتصاد و سلامت نشان داد، آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و کمک درمانی نیستند. آزمایشگاه ها و متولیان این علم،  حقیقتاً حلقه وصل دانش طب، پیشگیری و اقدامات غربالگری کنترلی در همه گیری ها محسوب می شوند. روزهای اول ورود ویروس کرونا به کشور را هرگز فراموش نمی کنیم که به واسطه کمبود تست های تشحیصی کووید چه سخت و دردناک می گذشت.
اینجانب به عنوان مسئول صنف جامعه پزشکی که بخش قابل توجهی از آن کارکنان و دانش پژوهان این رشته طبی هستند بارها شاهد عملکرد جسورانه آنان در آزمایشگاه های کشور طی همه گیری کرونا بودم بدون آنکه به شایستگی از آنان نام برده یا قدردانی شود. اکنون در پایان یک سال همآوردی با ویروس کرونا، وظیفه خود می دانم به بهانه سالگرد تقویمی روز علوم آزمایشگاهی، ضمن تهنیت روزتان، یاد و نام جمعی از همکاران شما که بر سر این مبارزه شبانه روزی جان شیرین تقدیم حضرت احدیت کردند را گرامی داشته و  در این آغازین روزهای ماه مبارک رمضان، برای همه شما در سایه سار رحمت واسعه الهی، سلامتی و موفقیت روزافزون آرزو می کنم.
دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل سازمان

دکمه بازگشت به بالا