جستجوی پزشک

ارتباط با ما

پیامک دارویی

معرفی سازمان نظام پزشکی شهرستان سبزوار

سازمان نظام پزشکی سبزوار در سال 1371 تاسیس شد و در سال 1382 به عنوان اولین در شرق کشور ساختمانی را با 420 متر زیر بنا در 350متر زمین در دو طبقه بنا کرد. این سازمان دارای 3 نفر پرسنل تمام وقت می باشد که به نحو احسن امورات مربوطه را انجام می دهند . تعداد اعضای آن 625 نفر بوده که شامل رشته های ذیل می باشند؛226 نفر پزشک عمومی ، 107 متخصص ،6 فوق تخصص ، 59داروساز، 67دندانپزشک ، 160 کارشناس پروانه دار. سبزوار جزو اولین شهرستان هایی است که صدور پروانه انجام می دهد و تعداد پروانه های صادره و تمدید ی از بهمن 1387 تا پایان اسفند 1391، تعداد 433 فقره می باشد.

هیات مدیره این سازمان یکی از منظم ترین ها در سطح کشور با تعداد جلسات 3بار در ماه می باشد ، همچنین هیات مدیره در جلسات مستمر ، به طراحی و تصویب آیین نامه داخلی همت گمارده و سر لوحه جلسات منظم خود قرار داده اند. نظام پزشکی سبزوار ، با اتکا به این اتاق فکر ، بارها پیشنهادهای مؤثری را به سازمان کل ارائه داده است.

نظام پزشکی سبزوار ، نمونه ای از یک سازمان بهره ور و چابک است، تقسیم وظایف در هیات مدیره به خوبی صورت گرفته است، سازمان دارای تقویم و گاهنامه کاری مشخص است و همچنین بنا به مناسبت ها ، نشریه ای منتشرمی کند.

در راستای تعامل ، هم افزایی و بهره گیری از نظرات دیگر اعضا و بسامان کردن مطالبات، انجمن های علمی و صنفی را تاسیس کرده است و هم اکنون انجمن داروسازان ، انجمن پزشکان عمومی، انجمن دندانپزشکی ، جمعیت مامایی و... در محل نظام پزشکی مستقر می باشند.

نظام پزشکی سبزوار در تعامل با دیگر سازمانها و بنگاههای اقتصادی مانند بانکها و صندوق ها فعال بوده واعضا را جهت دریافت تسهیلات معرفی کرده و سعی در ایجاد و بسط امکانات رفاهی داشته است.

طی سالهای اخیر ، بارها و بارها ، تعدادی از اعضای شورایعالی نظام پزشکی کشور،رئیس کل ، نمایندگان مجلس ، برخی وزرای بهداشت و مدیران کل در جلسات نظام پزشکی سبزوارحضور پیدا کرده اند . در سال 1385 ، در یک گرد هم آیی دو روزه نخستین همایش پزشکان سبزواری سراسر کشور در سبزواربرگزار شد که در نوع خود اولین بوده وموجب برکات فراوانی شد. طی این همایش برای اولین بار خیابانی در سبزوار به نام دکتر سیادتی در زمان حیات ایشان نام گذاری شد. حضور پر رنگ و تعامل سازنده سازمان نظام پزشکی سبزوار با دیگر سازمان ها و ادارات محلی، استانی و کشوری، چهره ای پیشرو و توسعه یافته از جامعه پزشکان سبزواری و حرفه وصنف آنها ترسیم کرده است.

دکتر محمود فاضل ، رئیس نظام پزشکی سبزوار که 3 دوره این مسئولیت را به عهده دارد ، به عنوان دبیر شورای هماهنگی نظام پزشکی های استان های خراسان بوده و شورای هماهنگی خراسان بزرگ در سطح کشور، ازفعالترین

ارکان نظام پزشکی در کشور است . همچنین ایشان دو دوره است که عضو شورایعالی نظام پزشکی کشور می باشد.

نظام پزشکی سبزوار که در سال های پیشین جزو سازمان های برتررتبه بندی شد ، اخیراً موفق به دریافت گواهینامه حمایتی – تشویقی ایزو 10001 (گواهینامه مدیریت و رعایت کد های اخلاقی در ارتباط با مراجعه کنندگان ) ، از نهاد بین المللی یوروسرت اروپا(Euro cert ) گردیده است .

پروژه حمایتی – تشویقی یوروسرت ، با همکاری سازمان ملل و دفاتر منطقه ای خود در جهان ، در سال 2012 که از سوی سازمان ملل متحد به نام سال توسعه پایدار ، نامگذاری گردیده است ، پس از شناسایی ، بررسی و ممیزی سازمانهای فعال در حوزه موازنه پویا و توسعه پایدار ، به صدور گواهینامه تشویقی برای آنها ، به عنوان نمونه های موفق توسعه می پردازد ، که در حوزه بهداشت و درمان ، نظام پزشکی سبزوار ، اولین سازمانی است ، که این گواهینامه را دریافت کرده است.

از منظر دیگر دادسرا و هیات بدوی نیز با دقت سعی در اجرای عدالت در احکام صادره داشته و اغلب احکام آنان یا مورد قبول واقع شده ویا توسط مراجع بالادستی ابرام می شود.

تمام حفوق این وب سایت متعلق به سازمان نظام پزشکی سبزوار می باشد
رفتن به بالای صفحه