دسته‌بندی نشده

سرمایه گذاری در رشته مامایی ، به منزله ساختن فردایی بهتر برای جامعه است

دکتر محمود فاضل رئیس سازمان نظام پزشکی سبزوار در مراسم روز جهانی ماما عنوان کرد

دکتر فاضل در مراسمی که به مناسبت روز مامایی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد (20/02/1402 ) گفت : نقشی که ماما در بهبود شرایط مادر برای به دنیا آوردن فرزند سالم به عهده دارد آینده مملکت را تحت تاثیر قرار می دهد . انتقال آگاهی و تجارب و روش ها به مادر ، مهارت و ایجاد آرامش از فنونی است که وی بخوبی می تواند درآن موثر باشد .

     عضو شورایعالی نظام پزشکی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به نتیجه بخش بودن تلاش ها و گفت و گوها با سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت از تاریخ 9 اردیبهشت امسال عقد قرارداد با ماماها از سوی این بیمه گر به استان ها بخشنامه شده و نسخ ایشان در قالب موردنظر در شمولیت بیمه قرار گرفته است .

     ارتقاء تعرفه گذاری خدمات مامایی و عضویت ماما درستاد قانون جوانی جمعیت نیز جزو مواردی است که در شورایعالی نظام پزشکی تصویب و اجرا شده است .

      بنا به گفته رئیس نظام پزشکی سبزوار تعداد 306 ماما در این جغرافیا عضو نظام پزشکی هستند که از این تعداد 36 نفر دارای پروانه دفتر کار بوده و 9 مرکز مامایی نیز توسط بخش خصوصی تاسیس شده اند . دکتر محمود فاضل بر رضایتمندی بیمار و پرهیز از افراط و تفریط در دریافت تعرفه و رعایت مقررات صنفی و دانشگاه ، تاکید نمود .

      ایشان از خدمات سرکار خانم مرضیه انوری در طول چند دوره هیات مدیره و سرکار خانم فاطمه زارع و همچنین سرکار خانم محبوبه صفارسبزوار رئیس جمعیت مامایی سبزوار تشکر نمود ./ج


نمایش بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا